top of page
Delivering Package
Biz teslim ediyoruz

Kargo ve İade

Teslimat ve Kargo

  • Sipariş ne zaman kargoya verilir?

Siparişleriniz, 1-3 iş günü içerisinde kargoya verilir. Taahhüdümüz iş günleri içerisinde geçerlidir, haftasonu ve zorunlu sebepler durumunda geçerli değildir. Bazı durumlarda ürünün mağazadan satılması ya da stok adetinden kaynaklanan herhangi bir sorunla karşılaşıldığında Müşteri Hizmetleri yetkilimiz sizi bu konuda bilgilendirecektir.

  • Sipariş takibini nasıl yapabilirim?

Siparişiniz kargoya verildiğinde tarafınıza e-posta gönderilir. Gönderilen bu e-posta ile kargonuzun takip numarasını öğrenebilirsiniz. Kargo takip numaranızla Mng Kargo takip linkine tıklayarak kontrol edebilirsiniz ya da hesabınız açıkken ana sayfada yer alan "Kargomu Takip Et" butonuna tıklayarak ilgili siparişin takibini gerçekleştirebilirsiniz.

  • Kargom ne zaman elime ulaşır?

Firmamız Mng Kargo ile anlaşmalı olup kargoları bu firma ile göndermektedir. Siparişleriniz kargo firmasına teslim edildikten sonra genellikle;

İstanbul içi teslimatlar için en geç 2 iş gününde,

İstanbul dışındaki il merkezlerine yapılacak teslimatlar için en geç 5 iş gününde,

Anadolu'daki illerin bazı ilçe merkezleri için de en geç 7 iş gününde adresinize teslim edilecektir.

  • Kargom elime ulaşmaz ise ne yapmalıyım?

Hatalı adres ya da alıcının adreste bulunamaması gibi durumlarda kargo teslimatı gerçekleşemeyebilir. Dağıtıma çıkan kurye eğer alıcıyı adreste bulamazsa takip eden iş gününde tekrar dağıtıma çıkar. İkinci kez de teslim edemez ise ürünleri firmamıza geri ulaştıracaktır. Böyle bir durumda Müşteri Hizmetleri ile bağlantıya geçerseniz ürünler isteğiniz doğrultusunda tekrar kargoya verilebilir.

İade ve Değişim

Ürün İade/İptal/Değişim taleplerinin gerçekleştirilmesi 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Kanunu ve Yönetmeliği ile Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri ve yürürlükteki diğer yasalar esas alınarak aşağıdaki kriterler dâhilinde yapılmaktadır.

Kanunen internetten yapılan satışlarda (mesafeli sözleşmeler ile satışlarda) tüketicilerin teslim aldığı tarihten itibaren 14 gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek ürünü iade hakkı mevcuttur.

Orijinal kutusu/ambalajı bozulmuş (ekonomik değerini/tekrar satılabilme özelliğini kaybetmiş, bir kez dahi olsa kullanılmış, herhangi bir şekilde hasar verilmiş, herhangi bir şekilde satıcıdan kaynaklanmayan nedenler ile başka bir müşteri tarafından satın alınamayacak durumda olan vb. ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir...

İade ve değişim prosedürlerimize ulaşmak için lütfen tıklayınız.

bottom of page